Uwaga
Podane na naszych stronach rozmiary przyłączy, rur, wielkości przepływów oraz dane dotyczące odpadów mogą się różnić w poszczególnych krajach. W przypadku zainteresowania naszymi produktami prosimy o kontakt z naszym lokalnym dystrybutorem w celu uzyskania szczegółowych informacji o produktach oraz ogólnych warunkach zakupu.

Produkty Akcesoria > Regulator przepływu art. nr 3000200

Opis produktu

Urządzenie przeznaczone do instalacji w zbiornikach na wodę deszczową podłączonych do systemu rozsączającego (brak możliwości odprowadzenia nadmiaru wody do kanalizacji). Pozwala na regularne rozsączanie wody znajdującej się w zbiorniku.

Ilość rozsączanej wody można regulować (5 ustawień).

Dzięki temu, że mechanizm urządzenia jest chroniony przez szczotki czyszczące nie ma ryzyka jego zanieczyszczenia i zablokowania. Tym samym nie wymaga on częstej konserwacji.

Zasada działania

Zastawka regulatora może zostać ustawiona w jednej z pięciu pozycji (patrz dane techniczne). Z jej przodu znajduje się druga pofałdowana zastawka. Pozycja tej zastawki zależna jest od położenia pływaka znajdującego się na powierzchni wody. Dzięki temu otwory pomiędzy przestawkami zwężają się lub rozszerzają zapewniając stałą prędkość przepływu wody niezależną od poziomu wody w zbiorniku.

Podczas każdego ruchu pływaka szczotki czyszczą mechanizm regulujący zapobiegając osadzaniu się na nim zanieczyszczeń.

Dane techniczne

Urządzenie przeznaczone do rur DN110.
Obudowa wykonana z polietylenu.

Ramię oraz zastawki wykonano ze stali nierdzewnej.

Pływak wykonano z polietylenu.

Szczotki czyszczące wykonano z PVC oraz polietylenu.

Masa: 2,3kg.

Przepływ w litrach na sekundę.

zastawa

A

B

C

D

E

Q l/sec

0,60

0,50

0,40

0,30

0,20

Przykład

Regulator przepływu zainstalowany w betonowym zbiorniku na wodę deszczową.iezwykle ważne jest to, aby Infiltration Filter został podłaczony do regulatora od strony dopływu. Rzeczywista ilość rozsączonej wody zależna jest od warunków gruntowych oraz ustawienia regulatora.

Uwaga

Regulator przepływu został przetestowany przez zespół prof. U. Rott'a z Instytut Inżynierii Sanitarnej Uniwersytetu w Stuttgart'cie.