Uwaga
Podane na naszych stronach rozmiary przyłączy, rur, wielkości przepływów oraz dane dotyczące odpadów mogą się różnić w poszczególnych krajach. W przypadku zainteresowania naszymi produktami prosimy o kontakt z naszym lokalnym dystrybutorem w celu uzyskania szczegółowych informacji o produktach oraz ogólnych warunkach zakupu.

Produkty Filtry na rury spustowe > Filtr Rainus art. nr 2000700

Opis:

Filtr wody deszczowej Rainus przeznaczony jest do montażu w dolnej części rury spustowej. Ze względu na miejsce montażu, istnieje możliwość łatwej kontroli i czyszczenia filtra. Nie ma potrzeby podnoszenia ciężkich pokryw zbiorników podziemnych, aby dostać się do filtrów zakopanych w zbiornikach pod powierzchnią terenu.

Filtr Rainus zamontowany na rurze spustowej, umożliwiający przepływ oczyszczonej na filtrze wody deszczowej w dół rury.

Rainus idealnie nadaje się do montażu przed zbiornikami, które nie są wyposażone w filtry.

Wymaga prostej instalacji i konserwacji, w zależności od zanieczyszczenia wody. W celu oczyszczenia filtra, kratkę filtra należy wysunąć na zewnątrz i oczyścić szczotką.

Możliwość podłączenia do instalacji dachowych o powierzchni do 70 m2.

Wkład z filtrem o maksymalnym przepływie ok. 0,6 l/sek. = ok. 2 m³ oczyszczonej wody na godzinę.

Instalacja na rurach spustowych o Ø 80 – 100 mm. Redukcja w górnej części filtra służy do jego połączenia z metalowymi rurami spustowymi Ø 80 i 100 mm.

Czystą wodę można wykorzystać następnie do spłukiwania toalet, nawadniania ogrodu lub do prania odzieży w pralkach. Oczyszczona woda deszczowa może być stosowana w mieszkaniach, w budynkach użyteczności publicznej lub w przemyśle.

Zasada działania:

  1. Energia spływającej wody jest wytłumiona na przegrodach w górnej części obudowy filtra.
  2. Strumień wody deszczowej ulega uspokojeniu w małej studzience.
  3. Następnie woda przelewa się przez przelew studzienki i równomiernie spływa na kaskadę służącą do oczyszczania wstępnego.
  4. Kaskada ta oczyszcza grubsze zanieczyszczenia, takie jak liście czy mech.
  5. Pod i za kaskadą główną znajduje się drobniejszy filtr wtórny o drobnych oczkach.
  6. Wszelkie zanieczyszczenia usuwane są poza filtr wtórny o drobnych oczkach.
  7. Oczyszczona woda odpływa następnie w dół do zewnętrznego zbiornika na wodę, innego miejsca poboru wody, lub do systemu rozsączającego.

Dane techniczne:

Instalacja na rurach spustowych Ø 80 – 100 mm. Redukcja w górnej części umożliwia łączenie filtra z metalowymi rurami spustowymi o średnicach Ø 80 i 100 mm.

Filtr ma ok. 50,5 cm wysokości i 17 cm szerokości. Z tyłu filtra potrzeba bardzo niewiele miejsca – jego całkowita głębokość wynosi zaledwie 22 cm.

Materiał obudowy: ABS
Sito filtra stal nierdzewna 1,403

Wielkość otworu sita: 0,7 x 1,7mm.

Ciężar: 2,0 kg

Przykład

Rainus idealnie nadaje się do montażu z urządzeniami już istniejącymi, np. w starymi zbiornikami, gdzie z powodu braku miejsca nie można zamontować zintegrowanego filtra.

Przykład

Rainus stanowi również niedrogą alternatywę w przypadku nowej instalacji zbiornika na deszczówkę, gdy powierzchnia dachu przypadająca na jeden filtr nie przekracza 70 m².

Przykład

Rainus może być róniez stosowany do systemów rozsączających wodę deszczową, które wymagają wody oczyszczonej z zanieczyszczeń.

Sugestia

Filtr zaprojektowano w oparciu o opady o normalnym natężeniu, podczas których osiąga on swą optymalną skuteczność.

Sugestia

Przy instalacji Rainus zalecamy wykonanie w pobliżu filtra małej, żwirowej studni chłonnej, lub wyprofilowanego odprowadzenia wody i zanieczyszczeń poza budynek.