Uwaga
Podane na naszych stronach rozmiary przyłączy, rur, wielkości przepływów oraz dane dotyczące odpadów mogą się różnić w poszczególnych krajach. W przypadku zainteresowania naszymi produktami prosimy o kontakt z naszym lokalnym dystrybutorem w celu uzyskania szczegółowych informacji o produktach oraz ogólnych warunkach zakupu.

Produkty Akcesoria > Pływajacy regulator przepływu art. nr 3000300

Opis produktu

Regulator przepływu przeznaczony jest do instalacji w zbiornikach na wodę deszczową podłączonych do systemu rozsączającego (brak możliwości odprowadzenia nadmiaru wody do kanalizacji). Odpływ porusza się 15-20cm poniżej powierzchni wody podobnie jak w przypadku pływającego poboru do pompy. Tym samym wysokość słupa wody jest stała i niezależna od jej poziomu co zapewnia stałą prędkość opróżniania zbiornika. Ponadto gwarantuje to, że zanieczyszczenia pływające na powierzchni wody nie przedostaną się do systemu rozsączającego.

Zasada działania

Podłączenie instalowane jest na wysokości odpływu. Regulator przepływu znajduje się pomiędzy filtrem siatkowym a mosiężnym króćcem pod wąż ssący. Pozwala on na stopniową regulację prędkości przepływu wody.

Dane techniczne

Pływak o średnicy 14 cm wykonano z polietylenu.

Długość węża: 1,5 m.

Przyłącza wykonano z mosiądzu.

Obejmy węża wykonano ze stali nierdzewnej.

Masa: 1,3 kg

Prędkość przepływu w litrach na sekundę.

Q l/sec

0,05

0,1

0,15

0,27

0,30

0,35

0,55

0,20

Przykład

Pływający regulator przepływu zainstalowany w awaryjnym syfonie przelewowym DN110 zbiornika wyposażonego w filtr Infiltration Filter.